Zapraszamy na Starachowicką Strzelnicę klubu sportowego Świt Starachowice znajdującą się przy ul. Strzelniczej 29 w Starachowicach. Strzelnica klubowa oferuje szeroką gamę możliwości – od strzelania rekreacyjnego, przez szkolenia i kursy pod okiem doświadczonych instruktorów, aż po uczestnictwo w lokalnych i międzynarodowych zawodach. Jesteśmy dumni, że możemy dostarczać zarówno amatorom, jak i zawodowcom doskonałe warunki do trenowania i doskonalenia technik strzeleckich.

Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Każdy nowy użytkownik naszej strzelnicy przechodzi obowiązkowe szkolenie z zakresu bezpiecznego obchodzenia się z bronią, a nasze procedury są regularnie aktualizowane, aby zapewnić bezpieczne środowisko dla wszystkich naszych gości.

Nasza strzelnica znajduje się w dogodnej lokalizacji, łatwo dostępnej zarówno dla mieszkańców miasta Starachowice, jak i osób przyjeżdżających z okolic. Strzelnica znajduje się bezpośrednio przy zjeździe z obwodnicy Starachowic, co umożliwia dogodny i szybki dojazd. Strzelnica Starachowicka jest wyposażona w nowoczesne obiekty przeznaczone do różnorodnych rodzajów strzelań. Oferujemy stanowiska do strzelania z broni krótkiej i długiej, które pozwalają na używanie szerokiej gamy broni, w tym pistoletów, karabinów oraz strzelb.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i dołączenia do naszej społeczności strzeleckiej. Niezależnie od tego, czy strzelectwo to Twoje hobby, czy sposób na życie, strzelnica w Starachowicach jest miejscem, w którym możesz rozwijać swoje pasje w przyjaznej i profesjonalnej atmosferze.

Pierwszy raz na strzelnicy

Zapraszamy osoby nieposiadające broni palnej, do odwiedzenia naszej strzelnicy i skorzystania z możliwości wprowadzenia przez naszych instruktorów w zasady bezpiecznej obsługi broni palnej i korzystania ze strzelnicy.

Nasi instruktorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z bronią palną, oraz mogą pochwalić się wieloma sportowymi osiągnięciami sięgającymi szczebli międzynarodowych zawodów sportowych.

Przed pierwsza wizytą zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na strzelnicy, oraz regulaminem strzelnicy.

Chcąc umówić się na pierwszą wizytę, prosimy o kontakt telefoniczny, najlepiej zaznaczając że będzie to pierwsza wizyta na strzelnicy. Dzięki temu, instruktor będzie mógł zarezerwować odpowiednią ilość czasu w celu wprowadzenia w zasady bezpieczeństwa i obsługi broni.

Zasady bezpieczeństwa na strzelnicy

Przed wizytą na strzelnicy zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na strzelnicy, oraz ogólnie podczas obchodzenia się z bronią palną.

Zasady BLOS

BLOS, czyli akronim od słów: broń, lufa, otoczenie i spust to zbiór 4 zasad kontaktu z bronią palną, które mają zapewnić bezpieczne i przewidywalne jej użytkowanie.

Broń: podstawowa zasada kontaktu z bronią: broń traktujemy zawsze tak, jakby była załadowana! Nigdy nie zakładaj, że została poprawnie rozładowana.

Lufa: zawsze kieruj lufę w bezpiecznym kierunku (zwykle kulochwyt, ziemia pod kątem 45 stopni, niekiedy inne wyznaczone miejsce). Nigdy nie celuj do ludzi! Nie patrz w lufę, nie wkładaj żadnej części ciała przed lufę. Zasady te tyczą się zarówno broni trzymanej w ręce, jak i broni odłożonej np. na stoliku.

Otoczenie: przed oddaniem strzału upewnij się, że otoczenie jest bezpieczne. Musisz mieć pewność, że w momencie oddania strzału, pocisk uszkodzi jedynie wyznaczony cel. Jeśli widzisz potencjalne zagrożenie dla zdrowia siebie lub innych osób, kategorycznie przerwij strzelanie.

Spust: palec może zostać umieszczony na języku spustowym dopiero w momencie, gdy chcesz oddać strzał do wyznaczonego celu. W każdym innym przypadku palec powinien bezpiecznie spoczywać z dala od spustu, na szkielecie broni.

Zasady bezpieczeństwa w sporcie strzeleckim PZSS

PZSS udostępnia dodatkowo ogólne zasady bezpieczeństwa w sporcie strzeleckim, z którymi również warto się zapoznać:

Ogólne zasady bezpieczeństwa w sporcie strzeleckim